Uroczysty jubileusz w nowoczesnym wnętrzu

17 listopada 2022 r.

Regionalny Oddział PIBR w Szczecinie zorganizował 17 listopada uroczyste obchody jubileuszu 30-lecia swojego istnienia w nowoczesnych wnętrzu kompleksu biznesowego Technopark Pomerania.

Gospodarzem spotkania był Prezes Regionalnej Rady Marian Litwiniak, który w swoim wystąpieniu przypomniał historię oddziału oraz poprowadził uroczystość wręczenia odznaczeń PIBR zasłużonym członkom samorządu.

Wśród gości nie zabrakło Prezes Krajowej Rady Biegłych Barbary Misterskiej-Dragan, która z kolei nie tylko przywołała początki kształtowania się samorządu, odwołując się do wartości, które ukształtowały profesję jako zawód zaufania publicznego, ale także zarysowała wyzwania stojące przed biegłymi i samorządem.

Kolejnym przemawiającym był Prezes szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dr hab. Stanisław Hońko, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną - występ Michała Janickiego, aktora Teatru Polskiego.

Dalsza cześć spotkania zaczęła się od jubileuszowego tortu i przekształciła się w mały raut w atmosferze sprzyjającej rozmowom i integracji, w gronie biegłych rewidentów oraz seniorów tej profesji i zaproszonych gości.

Z okazji jubileuszu Regionalny Oddział PIBR w Szczecinie wydał pamiątkowy folder, poświęcony historii profesji i oddziału, w tym zasłużonym osobom, które już odeszły – profesorowi Kazimierzowi Sawickiemu, który miał znaczący wkład w rozwój rachunkowości oraz Ewie Bartoszek, wieloletniej Prezes Regionalnej Rady RO PIBR w Szczecinie. Swoimi doświadczeniami zawodowymi podzielił się na łamach publikacji – na zaproszenie szczecińskiego oddziału - także Mieczysław Buczko wykonujący zwód biegłego rewidenta od początku ustanowienia tej profesji po przemianach polityczno-gospodarczych w 1992 r.

© PIBR 2022